Cover Image

O co należy zadbać przed montażem wanny SPA?

Wanna SPA to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną cieszyć się relaksem i odprężeniem bez konieczności wychodzenia z domu. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup i montaż takiej wanny, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które mogą wpłynąć na komfort korzystania z niej oraz na jej trwałość.

Wybór odpowiedniego miejsca oraz instalacja elektryczna i hydrauliczna

Przede wszystkim należy dokładnie przemyśleć lokalizację wanny SPA. Idealnym miejscem będzie pomieszczenie o odpowiedniej wielkości, które zapewni komfortowe korzystanie z wanny oraz łatwy dostęp do niej. Warto również pamiętać, że wanna SPA generuje wilgoć, dlatego ważne jest, aby pomieszczenie było dobrze wentylowane. 

Kolejną istotną kwestią jest odpowiednie przygotowanie instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej. Wanna SPA wymaga dostępu do prądu oraz wody, dlatego warto upewnić się, że w pobliżu planowanego miejsca montażu znajdują się odpowiednie przyłącza. W przypadku instalacji elektrycznej, należy zadbać o zabezpieczenie przewodów przed wilgocią oraz zapewnienie odpowiedniej mocy. 

Wybór odpowiedniej wanny SPA i przygotowanie podłoża

Przed zakupem wanny SPA warto również zastanowić się nad jej wielkością, kształtem oraz funkcjami dodatkowymi, takimi jak hydromasaż czy chromoterapia. Wybór odpowiedniego modelu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz możliwości przestrzennych naszego domu. Warto również zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których wykonana jest wanna, ponieważ wpływa to na jej trwałość oraz łatwość utrzymania czystości.

Podczas montażu wanny SPA ważne jest również odpowiednie przygotowanie podłoża. Należy zadbać o to, aby powierzchnia była równa, stabilna oraz wolna od wilgoci. W przypadku podłoży wykonanych z drewna, warto zainwestować w specjalną płytę OSB lub inną izolację, która zabezpieczy drewno przed uszkodzeniami wynikającymi z kontaktu z wodą. Jeśli podłoże jest betonowe, warto sprawdzić jego równość i ewentualnie zastosować warstwę wyrównującą.