Cover Image

Na czym polega serwis basenu?

Serwis basenu to nieodłączny element utrzymania czystości i bezpieczeństwa w każdym obiekcie z basenem, zarówno prywatnym, jak i publicznym. Regularne dbanie o basen pozwala cieszyć się krystalicznie czystą wodą, a także zapewnia długotrwałe i bezawaryjne funkcjonowanie wszystkich urządzeń. Jakie są kluczowe aspekty utrzymania basenu w idealnym stanie?

Czyszczenie i dezynfekcja wody

Czysta woda to podstawa każdego basenu. Aby zapewnić jej odpowiednią jakość, niezbędne jest regularne czyszczenie oraz dezynfekcja. Proces ten obejmuje kilka etapów, które mają na celu usunięcie wszelkich zanieczyszczeń oraz zabezpieczenie przed rozwojem bakterii i mikroorganizmów. Przede wszystkim konieczne jest mechaniczne oczyszczanie wody za pomocą specjalistycznych urządzeń, takich jak odkurzacze basenowe czy skimmery. Ich zadanie polega na usunięciu zanieczyszczeń stałych, takich jak liście, owady czy inne zabrudzenia unoszące się na powierzchni wody lub osiadające na dnie basenu.

Kolejnym etap to filtracja wody, która polega na przepuszczaniu jej przez system filtrów, zatrzymujących drobne cząsteczki i zanieczyszczenia. W zależności od rodzaju basenu stosuje się różne rodzaje filtrów, takie jak piaskowe, szklane czy diatomowe. Ostatnim etapem utrzymania czystości wody jest jej dezynfekcja, mająca na celu zniszczenie bakterii i mikroorganizmów. Najpopularniejszą metodą dezynfekcji jest stosowanie chloru, który skutecznie zwalcza wszelkie drobnoustroje. Alternatywą dla chloru mogą być preparaty na bazie bromu, ozonu czy technologia UV. Serwisem basenu w Białce Tatrzańskiej czy też Zakopanem zajmie się Aqua Systems & Service.

Konserwacja i naprawa urządzeń basenowych

Serwis basenu obejmuje również naprawę i konserwację wszystkich urządzeń oraz instalacji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania basenu. Wśród nich znajdują się między innymi pompy, filtry, grzałki oraz systemy wentylacji i oświetlenia. Trzeba też sprawdzać stan uszczelek i połączeń hydraulicznych. Należy również kontrolować czy termostaty działają prawidłowo i utrzymują żądaną temperaturę. Znaczenie ma też dbałość o czystość kanałów wentylacyjnych oraz sprawdzać stan kabli, opraw oświetleniowych oraz żarówek.