Cover Image

Jak obecność basenu wpływa na atrakcyjność hotelu?

Obecność basenu w hotelu to jeden z kryteriów wyboru noclegu przez potencjalnych gości oraz istotny czynnik mający niewątpliwy wpływ na atrakcyjność danego obiektu noclegowego. Dlaczego warto zainwestować w basen w hotelu? Powodów jest co najmniej kilka. Poznaj najważniejsze z nich.

Basen hotelowy to dochodowa inwestycja

Konkurencja w branży hotelarskiej jest spora. Miejscowości turystyczne posiadają rozwiniętą i urozmaiconą bazę noclegową, dlatego też potencjalni goście mają z czego wybierać. Jak się okazuje, w procesie wyboru hotelu uwzględniany jest nie tylko standard obiektu czy ceny, ale również dodatkowe udogodnienia, do których zaliczamy przede wszystkim dostęp do basenu. Jest to zdecydowanie jeden z ważniejszych i najczęściej oczekiwanych przez gości element wyposażenia, wyróżniający konkretny obiekt spośród konkurencji.

Obecnie baseny w Polsce pojawiają się już nie tylko w pięciogwiazdkowych hotelach, nastawionych wyłącznie na zamożnych gości. Coraz częściej można je spotkać również w obiektach zapewniających umiarkowany standard i przystępne dla większości turystów ceny. Basen nie jest już dobrem luksusowym, lecz inwestycją, która może przynieść wymierne korzyści finansowe każdemu hotelowi — nawet obiektom zlokalizowanym nad morzem.

Basen w hotelu to sposób na przyciągnięcie gości

Hotele inwestują w budowę basenu przede wszystkim ze względu na rosnące wymagania gości, które z sezonu na sezon stają się coraz wyższe. Wraz z coraz lepszym standardem życia oraz różnorodnymi udogodnieniami, z których możemy skorzystać na co dzień, turyści podczas wypoczynku w hotelu oczekują nowych rozwiązań i udogodnień, które umilą i uatrakcyjnią ich pobyt. A im więcej hotel ma do zaoferowania, tym większe zainteresowanie potencjalnych gości, którzy są w stanie zapłacić więcej, jeśli zapewni się im niezapomniany relaks i wiele możliwości aktywnego wypoczynku.

Co ciekawe, sporym zainteresowaniem cieszy się budowa basenu w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej oraz innych miejscowościach zlokalizowanych w górach. Po co basen w górach? Otóż okazuje się, że turyści po całodziennym szusowaniu na nartach czy pieszych wędrówkach bardzo chętnie relaksują się w basenie. Jest to doskonały sposób na regenerację bez względu na porę roku i warunki pogodowe. Za sprawą basenu, sauny czy strefy SPA nawet ośrodki położone z daleka większych atrakcji turystycznych nie narzekają na brak klientów.