Cover Image

Jak dbać o jacuzzi? Serwis i konserwacja

Jacuzzi to doskonały sposób na przyjemną kąpiel i doskonały relaks. Wymaga jednak pewnej dbałości ze strony właściciela. Podstawę stanowią przede wszystkim zabiegi konserwacyjne i regularne serwisowanie. Przekonaj się, jak należy dbać o jacuzzi.

Czyszczenie i dezynfekcja to podstawa

Istotne jest przede wszystkim regularne czyszczenie. Jeśli korzystasz z jacuzzi regularnie, należy czyścić i dezynfekować wannę właściwie po każdym użyciu. Jeśli zaniechasz tego przez dłuższy czas, istnieje ryzyko zapchania dysz i rurek, co może doprowadzić do ich uszkodzenia. Oprócz tego będą rozwijać się negatywne dla zdrowia bakterie.

Dezynfekcja chroni przed rozwojem pleśni i grzybów. W tym celu należy używać specjalnych środków. Oprócz tego należy regularnie eliminować osady z kamienia. Do czyszczenia nie można używać żadnych substancji żrących, ponieważ mogą zniszczyć przewody instalacji.

Warto przy tym dodać, że na rynku dostępne są modele jacuzzi z funkcją automatycznej dezynfekcji oraz funkcją osuszania przewodów.

Kiedy należy skorzystać z usług serwisu?

Nasza firma specjalizuje się w serwisie jacuzzi w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Zakopanem i okolicach. Zapewniamy usługi zarówno w zakresie prac konserwacyjnych, jak i serwisowych. Skorzystanie z pomocy fachowych serwisantów jest konieczne szczególnie wtedy, gdy pojawiają się niepokojące objawy, takie jak np.:

  • nieprzyjemny zapach w jacuzzi,
  • nieprawidłowe działanie funkcji hydromasażu w wannach SPA,
  • przeciekanie, widoczne uszkodzenia mechaniczne,
  • korozja niektórych elementów.

Regularne czyszczenie, sprawdzanie pH wody, okresowa wymiana filtrów oraz kontrola sprawności sprzętu to czynności, które warto wykonywać systematycznie, aby mieć pewność, że jacuzzi działa prawidłowo.