Cover Image

Codzienna obsługa basenu. O czym należy pamiętać?

Aby korzystanie z basenu zawsze było bezpieczne i przyjemne, trzeba odpowiednio o niego dbać. Czynności z tego zakresu wykonywane regularnie nie są ani trudne, ani zbytnio czasochłonne, dlatego też warto o nich pamiętać, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

Dbaj o wodę w basenie

Jedną z najważniejszych kwestii jest czystość wody w basenie. W zależności od tego, gdzie znajduje się basen, może być on narażony na rozmaite zanieczyszczenia. Przykładowo, w zbiornikach zewnętrznych często pojawiają się liście czy gałązki z drzew, które warto sukcesywnie usuwać.

Oprócz tego trzeba dbać o higienę wody. Należy korzystać wyłącznie z odpowiednio dobranych, bezpiecznych środków pielęgnacyjnych, które są przeznaczone do użytku w basenach. Chlorowanie to nie jedyna metoda zapewnienia sobie czystej, higienicznej wody. Obecnie można korzystać również z innych sposobów, np. ozonowania. Oprócz tego wdrażane są metody mechaniczne, czyli filtrowanie wody.

Co robić, aby basen był zawsze czysty?

W basenach należy regularnie wymieniać wodę, czyścić dno i ściany zbiornika, umiejętnie korzystać ze środków zapobiegających powstawaniu glonów i innych zanieczyszczeń itd. Wszystkie czynności z tego zakresu wykonywane są przez naszą firmę, która zapewnia m.in. serwis basenów w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej i okolicach.

W ramach regularnych działań należy sprawdzać pH wody. Konieczne jest czyszczenie, dezynfekcja oraz wymiana filtrów. Również sprawność sprzętu musi być regularnie sprawdzana.

Powyższe czynności to najlepszy sposób, aby utrzymać basen w perfekcyjnym stanie przez długi czas. Zasadniczo wiele z wyżej opisanych czynności można wykonać samodzielnie. Z usług serwisowych warto skorzystać, gdy pojawiają się jakieś niepokojące objawy lub usterki.