Cover Image

Co powinien zawierać dobry projekt basenu?

Prywatny basen nie jest już wyłącznie domeną hoteli, obiektów rekreacyjnych czy luksusowych posiadłości. Obecnie technologia w tym zakresie jest zdecydowanie bardziej rozwinięta, a inwestycja staje się dostępna praktycznie dla każdego. Decydując się na budowę basenu, trzeba jednak zadbać o szczegółowo wykonany projekt, który będzie stanowić podstawę do dalszych działań.

Projekt basenu — najważniejsze elementy

Najważniejszym elementem całej inwestycji jest niecka. W projekcie trzeba dokładnie wyznaczyć, jakie będą jej rozmiary, gdzie będzie zlokalizowana, z jakich materiałów wykonana i jak będzie przebiegał jej montaż. Uwzględnić należy także zabezpieczenie wnętrza niecki basenowej, a także wszelkie dodatkowe elementy konstrukcyjne, np. podział basenu na pływalnię i strefę wypoczynku itp.

Projekt basenu to jednak nie tylko niecka, ale również wszelkie inne urządzenia niezbędne do utrzymania czystości i uzdatniania wody. Do najważniejszych elementów wyposażenia z tego zakresu zaliczamy m.in. pompy, filtry, systemy ozonowania itd. Oprócz tego trzeba też zaplanować umiejscowienie poręczy i drabinek czy oświetlenie basenu.

W projekcie warto również uwzględnić zagospodarowanie terenu wokół niecki. Jeśli basen znajduje się wewnątrz budynku, trzeba zadbać o sprawnie działający system wentylacji. W basenach odkrytych warto pomyśleć o odpowiedniej instalacji, która pozwoli przykryć nieckę na czas, gdy nikt nie korzysta z basenu, aby ograniczyć dostęp zanieczyszczeń.

Profesjonalny projekt basenu wymaga wiedzy i umiejętności, dlatego też jest to zadanie, które warto oddać w ręce fachowców. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy, która specjalizuje się w realizacji basenów, saun, jacuzzi i balii drewnianych. Zapraszamy.